Historie Cristaline

1992: Vznik značky Cristaline. Společnost založená Pierrem Papillaudem, šéfem vod značky Roxane a Pierrem Castelem, zakladatelem společnosti Castel (francouzská nápojová společnost, vlastnící pivovary a produkující vína a lihoviny). První pramen společnosti se nazývá Roxane.

1994: Cristaline vlastní 7 pramenů.

2000: Od roku 2000 zůstává cena Cristaline stejná, v průměru 1EUR (sledovaná cena).

2008: Guy Roux (slavný francouzský fotbalista, posléze významný trenér francouzské fotbalové reprezentace) se objevuje v televizní reklamě Cristaline, propagujíc její výhody a nízkou cenu.

2009: Založení ROXPET, francouzské továrny na výrobu recyklovaného plastu z recyklovaných plastových lahví, který se začíná používat na výrobu nových lahví vody.

2012: Cristaline je zvolena nejoblíbenější francouzskou značkou vody (spotřebitelská anketa Toluna –  http://lepanelclub.over-blog.com/article-les-marques-preferees-des-francais-2012-par-toluna-112612344.html)

2013: Voda Cristaline čerpá z dvaceti rozdílných pramenů, nacházejících se na území Francie.

2014: Vytvoření Ecoboxu (sběrného automatu na prázdné plastové lahve, které jsou posléze recyklovány a použity na výrobu nových lahví.

2015: Spuštění výroby Cristaline pramenité vody s ovocnou šťávou.

2016: V pilotním závodě Cristaline spuštění výroby nového uzávěru „Snap Click“, nejprve na lahvích Cristaline 500ml. (https://www.youtube.com/watch?v=zDuEc4bmHQo)

2017: Syn Pierra Papillauda přebírá vedení společnosti v důsledku úmrtí svého otce (zakladatele společnosti).

2018: Umístění více než 50 sběrných automatů (Ecoboxů na recyklaci plastových lahví) na parkovištích hypermarketů Auchan.

2019: Všechny lahve Cristaline formátu 1,5l a 1l obsahují minimálně 25% – 30% recyklovaného plastu.

Hodnoty Cristaline

Kvalita

Pramenitá voda Cristaline pochází ze schválených zdrojů a podléhá četným každodenním kontrolám, aby poskytla Francouzům vodu bezvadné kvality.

 

Vyrobené ve Francii

Lahve Cristaline jsou vyrobené ve Francii. Od roku 2009, vyrábí Cristaline lahve z recyklovaného plastu PET, který pochází z vlastní továrny ROXPET, nacházející se v obci Lesquin v severní Francii.

 

Rodina

Cristaline je ideální vodou pro celou rodinu. Její dobrá chuť a nízká cena vyhovuje všem druhům spotřeby a odpovídá rozdílným potřebám. Vhodná i k přípravě kojenecké stravy.

 

Prostředí

  • Lahev Cristaline je 100% recyklovatelná a obsahuje minimálně 20 % recyklovaného plastu.
  • Lahev Cristaline je lehká.
  • Multiregionální umístění zdrojů Cristaline minimalizuje dopad její přepravy na životní prostředí.