Blízkost zdrojů

Cristaline pochází z 20 velkých vybraných a schválených regionálních zdrojů, rozmístěných po celé Francii.

Cristaline je stáčena a plněná přímo v místě vývěru pramene a tím si uchovává své přírodní kvality.

Ve Francii cestuje lahev vody Cristaline v průměru méně, než 200 km od pramene (kde je stáčena a plněna) do skladu, nebo prodejny, kam je zavážena.

Pro Českou republiku stáčíme a plníme Cristaline 0,5l a Cristaline 1,5l u pramene Metzeral v oblasti přírodní rezervace „Des Ballons des Vosges“ v Alsasku, Lorraine a Franche-Comté ( www.parc-ballons-vosges.fr/en/ ) a Cristaline 1 l u pramene St. Jean Baptiste, nedaleko přírodní reservace Avesnois a lesního masivu Mormal.

Cristaline není nikde skladována. Od pramene putuje rovnou do České republiky, přímo k danému zákazníkovi. Tímto garantujeme spotřebitelům stejnou kvalitu, jakou vyprodukovala příroda u svého zroje.

Obal Cristaline

  • Lahev Cristaline je 100% recyklovatelná
  • Lahev Cristaline 1,5l je vyrobena nejméně z 20–35 % recyklovaného plastu (R-PET)
  • Lahev Cristaline patří mezi nejlehčí na trhu (něco málo přes 20 g)
  • Etiketa je malá a recyklovatelná
  • Lahev i víčko jsou bez barviv
  • Cristaline upřednostňuje recykláž svých plastových obalů. Tříděním tuto recyklaci umožníte.

Hmotnost lahví na vodu

Hmotnost plastového obalu 1,5litrové lahve na vodu se za posledních 20 let výrazně snížila, a to téměř o 60 % (dnes 50 až 20 gramů).

Společně dojdeme dále. Třiďme a recyklujme!

Proč je užitečné třídit?

95 % Čechů a Francouzů ví, že se plastové lahve třídí.

Ale vědí také v okamžiku, kdy jsou roztříděné, na co jsou transformované?

V roce 2016 partnerství  CITEO (bývalé Eco – Obaly) spolu se 3 národními federacemi, včetně Syndikátu pramenitých vod, zahájilo kampaň s názvem: “Správně roztříděná, je tato lahev plná budoucnosti”, aby zvýšila povědomí a informovanost co nejvíce spotřebitelů a dala smysl celému procesu třídění.

Cristaline a recyklace

Recyklace prostřednictvím továrny Roxpet

V roce 2009 vynalézá francouzská společnost Roxpet způsob přeměny plastu PET na nový materiál: takzvaný recyklovaný plast (R-PET). Umístěná v severní Francii v Lesquin, funguje na základě zpracování použitých plastových lahví, nasbíraných různými spolky a sběrnými boxy ECOBOX. Dnes je továrna Roxpet schopna vytvořit ročně 14 000tun recyklovaného plastu!

Sběrné stroje ECOBOX

Za účelem zásobení recyklační továrny plastu Roxpet, zřizuje společnost Cristaline na parkovištích hypermarketů Auchan sběrné boxy, aby vytvořila skutečnou francouzskou cirkulační ekonomiku a ctnostný kruh „lahev za lahev“ (z recyklovatelné lahve na lahev recyklovanou). Spotřebitelé mohou přinést jejich prázdné čiré plastové lahve (jakékoliv značky) a je vložit do boxu, výměnou za slevu, darovanou Auchanem. Rozdrcené plastové lahve budou poté v recyklační továrně Cristaliny ve Francii přeměněny na recyklovaný plast, který umožní výrobu nových lahví na vodu v továrnách Cristaline. Díky tomuto procesu obsahují lahve Cristaline 1,5l nejméně 20 % – 35 % recyklovaného plastu (R-PET). 100 % recyklovaných lahví bude recyklováno na výrobu … nových lahví na vodu! Cristaline umísťuje na parkovištích hypermarketů sběrné boxy na prázdné plastové lahve. Od roku 2015 jsme spolu s našim dlouholetým partnerem Auchan Retail France a nově i s dalšími velkými obchodními řetězci (Système U, Cora …) již nasbírali a recyklovali 100 miliónů lahví! Aktuálně umožňuje 86 sběrných boxů recyklaci prázdných lahví.
lahev priroda zmensena